Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ма каков Меси – Модриќ со евро-гол купи влезница за осмина-финале

Со одличен гол во 81. минута Лука Модриќ носи двојно водство за Хрватска.

Со овој гол „коцкестите“ доаѓаат блиску до победа која ќе значи дека сигурно ќе се пласираат во осминафиналето, додека Аргентинците со овој пораз ќе се многу далеку од пласман во елиминационата фаза.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com