Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Мислевте дека Кирјос е луд, што ќе кажете за уругвајскиот тенисер кој се „погреба“ себе си

Published

on

Тенистерите во карантин во хотелски соби се во карантин и го чекаат почетокот на Австралија опен. Сведоци сме на разни содржини на интернет, а Уругваецот Пабло Куевас отиде чекор подалеку. Овој 35-годишен тенисер на својот Инстагран профил објави како лежи во болница приклучен на апарати, а потоа се „погреба“ себе си.

Да, досадно му е и само сака да се шегува, но малку изгледа морбидно.

 

Advertisement

Facebook