Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Митревски со фантастична одбрана во последна секунда спаси победа во Турција

Турската репрезентација денеска го имаше последниот напад на натпреварот со Македонија кој се играше во Турција.

Откако доби шут од девет метри за шанса за реми, Митревски одлично го прочита ударот и спаси победа за нашиот национален тим.

Со оваа победа Македонија остана на врвот од табелата, а следниот натпревар е против Грција, в недела во Струмица.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com