Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Mногу легенди на Сан Сиро: Величествен крај на кариерата на Пирло!

Маестро на италијанскиот фудбал, Андреа Пирло, го одигра својот проштален меч на Сан Сиро, каде што ги собра голем број легендарни фудбалери кои ја осветлија неговата ноќ.

Пирло направи две екипи, Бели и Сини ѕвезди, и за да биде се регуларно, првото половина играше за Белите, а второто полувреме за Сините ѕвезди. Фудбалските навивачи во Сан Сер, и покрај малите екрани, можеа да видат одлични потези и голови, но на крај, немаше победник во овој натпревар, (7:7).

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com