Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Модриќ му пееше на Дел Пјеро, а легендата порача: Само што открив нов талент

Лука Модриќ се наоѓа на одмор во Задар, родна Хрватска, каде се појави видео во кое се гледа како ужива со легендарниот Дел Пјеро. Тој во Задар пристигнал со „Italia Soccer Camp“, па одлучија заедно малку да се забавуваат.

Легендарниот фудбалер на Јувентус објави видео на фејсбук, Лука Модриќ ја пееше песната „Земја на мојот дедо“ од Мари Цетиниќ, а Дел Пјеро напиша: Само што открив нов талент.

 

Facebook