Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Моќен Челзи, го прегази Лестер, му даде три, им поништија уште два

Екипата на Челзи одигра моќен меч целосно надигрувајќи го Лестер на гостински терен кого го победи со 3:0. Рудигер, Канте и Пулисиќ беа стрелци на головите, а тимот од Лондон постигна уште два, кои сепак беа оправдано поништени поради офсајд. Требаше да биде ова дерби денеска, но сепак Челзи тотално го надигра Лестер. Челзи е прв на табелата со 29 бодови, шест повеќе од Сити, Вест Хем и седум од Ливерпул.

 

Реклама

Facebook

Реклама