Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Мурињо е господин човек, му купи патики на тинејџерот кој му донесе победа и го исполни ветувањето

Жозе Мурињо е господин човек, кој ги исполнува ветувањата. Тој му купи скапоцени патики на 18-годишниот фудбалер, кој на мечот со Џенова во самиот финиш постигна два гола и донесе победа на Рома.

Головите ги постигна 18-годишниот Феликс Афена Гиан, а Мурињо откри дека му ветил оти ќе му купи скапоцени патики доколку постигне гол.

Денеска ветувањето исполнил и му купил патики.

Реклама

Facebook

Реклама