Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Мурињо полуде од среќа кога Ел Шарави даде гол, го натера да трча по линија и во негов стил да слави во 1000-тиот меч како тренер

Голот на Кристанте во 37-та минута најава дека Специјалниот ќе ја оствари 640-тата победа во 1000-тиот натпревар, а среќниот гол на Ѓуричиќ во 57-та минута не беше доволен да ги поремети плановите.

Кога Ел Шарави го даде голот, Мурињо од среќа почна да трча кон фудбалерите и да слави со нов пред трибината каде се најжестоките навивачи на Рома.

Facebook