Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: На навивач на Атлетико тешко му падна поразот – Одлучи да се пресмета пред стадионот

Во големото градско дерби фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа Атлетико со 3:1.

Изгледа како „Кралевите“ да се враќаат во форма, тоа го потврдиа и во дербито, а сега се на втората позиција веднаш зад лутиот ревал Барселона.

Некои навивачи на Атлетико тешко го поднесоа поразот, па дојде и до пресметка пред стадионот. Имено, еден навивач на Атлетико реши да го нападне симпатизерот на Реал, а на крајот тоа и го направи.

Сепак, сето ова брзо се заврши без некои поголеми инциденти.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com