Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Наполи со победа ја отвори Серија А, Елмас доби 10 минути

Италијанскиот калчолигаш Наполи со победа кај Парма (0-2) ги отвори настапите во новата сезона во Серија А. Нашиот репрезентативец, Елиф Елмас доби шанса во 84 минута кога го замени Руиз.

Advertisement

Facebook

Реклама