Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Направи глупост на годината, па бегаше од лутиот соиграч

Клуж изгуби од Астана (4:3) во Купот на Романија, а глупост на годината направи фудбалерот на победничкиот тим Валентин Џорџ.

Клуж во последните секунди се обиде да дојде до изедначување, па дури и голманот на домаќинот отиде во казнениот простор.

Потоа се следуваше контра, а фудбалерот на Астана Ларентиу Бус топката ја искрати кон голот. Џорџ упропасти се. Ја шутна топката од самата гол линијата и беше досуден офсајд.

Така Бус остана без гол, а Џорџ бегаше од лутиот соиграч.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com