Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Навивачите на Манчестер Јунајтед на фантастичен начин му го честитаа 80-тиот роденден на Сер Алекс Фергусон,

Манчестер Јунајтед синоќа на домашен терен го победи Барнли со 3:1 во натпреварот од 20. коло на англиската Премиер лига.

„Црвените ѓаволи“ стигнаа до трите бода пред своите навивачи и успеаја со победа да ја завршат 2021 година.

Натпреварот на Олд Трафорд го одбележа и Сер Алекс Фергусон кој синоќа беше на трибините. Легендарниот стручњак денеска го слави својот 80-ти роденден, а навивачите на Јунајтед го прославија на одличен начин.

Навивачите на Јунајтед покажаа одличен транспарент со кој му го честитаа роденденот на еден од најдобрите тренери на сите времиња.

Реклама

Facebook

Реклама