Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: НБА ѕвездата е видена со пиштол по втор пат за два месеци. Кошаркарот повторно суспендиран

Еден од најдобрите кошаркари во НБА, Морант (23), повторно се најде во големи проблеми поради оружјето. Само два месеци откако беше суспендиран на осум натпревари поради покажување пиштол во пренос во живо на Инстаграм, тој повторно го направи истото.

Поради тоа, Мемфис Гризлис решија да го суспендираат и да го исклучат од сите клупски активности додека НБА води истрага.

„Свесни сме за објавата на социјалните мрежи во која е вклучен Морант и сме во процес на собирање дополнителни информации“, рече портпаролот на НБА, Мајк Бас.

Facebook