Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Немаше претстава што ќе ја снајде, Роналдо ја „нокаутираше“, а потоа и даде дрес

Кристијано Роналдо на загревањето пред мечот помеѓу Јанг Бојс и Манчестер Јунајтед, при еден силен негов шут кон голот „нокаутираше“ редар зад стативите. Таа не знаеше што ќе ја снајде, не очекуваше, а кога топката ја погоди во главата се струполи на земја. Секако, Роналдо веднаш притрча да и се извини, за среќа се беше во ред. Таа доби дури и дрес од Роналдо со бројот 7 како извинување.

Инаку, Роналдо синоќа постигна гол за водство на Манчестер Јунајтед, но до крајот загубија со 2:1, пред се поради катастрофалната грешка на Линдгард кој во судиското продолженије му „асистираше“ на противнички играч за гол.

Facebook