Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Несторовски од белата точка ја зголемува македонската предност

Со деветти гол во македонскиот дрес, Илија Несторовски ја зголемува предноста на Македонија против Естонија во првиот натпреваро од Лигата на нации.

Во 38. минута, Несторовски од белата точка ја тресеше мрежата на противникот.

Од 11 метри 100% учинок имаме во овој прв дел од натпреварот.

loading...

Ова беше прв гол за Илија Несторовски во националниот тим по девет натпревари. Последните голови за Македонија, прилепчанецот ги постигна против Гибралтар.

Натпреварот се игра без публика.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com