Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ноќната мора на Кариус продолжува: Подобро да не се враќа во Истанбул

Бешикташ гостуваше кај Сарпсбориј и по само шест минути игра тимот од Турција губеше со 2:0 во натпреварот од 5. коло од групната фаза од Лига Европа.

Сепак, Бешикташ успеа да го сврти натпреварот во своја корист и да издвојува победа од 3:2, но Лорис Кариус ќе биде на мета на гневот на навивачите на турскиот клуб.

Двата гола кои ги прим Кариус беа по негова вина.

Првиот гол за Сарпсбориј го постигна Рашад и тоа откако бившиот голман на Ливерпул истрча надвор од шеснаесетникот веројатно мислејќи дека можеби ќе стигне до топката пред фудбалерот на Сарпсбориј.

Вториот гол го постигна Хајнц кој со прекрасен удар го лобува Кариус. И во оваа ситуација Кариус беше невнимателен и беше далеку од гол линијата.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com