Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Оригинална шега на Милер на сметка на неговите соиграчи

Како што се очекуваше, индивидуалните награди за минатата сезона во Лигата на шампионите им припаднаа на играчите на Баерн кои ја освоија Европа.

Мануел Нојер беше најдобар голман, Џошуа Кимих беше најдобар дефанзивец, а Роберт Левандовски најдобар напаѓач, но и најдобар играч на ова натпреварување.

По доделувањето на наградите, се огласи и Томас Милер кој на оригинален начин се пошегува со своите соиграчи.

Имено, Милер отиде во штала во улогата на коментатор, а Нојер, Кимимика и Левандовски ги претстави како ништо помалку од коњи.

Видеото го објави и Баерн на својот Твитер профил. Некои ова ќе го сфатат како добра шега, но дури и theвездите на Баварците сигурно нема да бидат задоволни кога ќе ги видат во споредба со коњите.

Advertisement

Facebook

Реклама