Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ова го може само Елмас! Преку удар со глава кон голот на гостите сакаше да постигне гол!

Објавено:

Малку фалеше за Елмас, да биде херој на вечерашниот натпревар на Наполи. Играше половина час и тие минути му беа доволни за да докаже што знае „малиот“.

Дефинитивно ја имаше најдобрата шанса на мечот кога испрати удар со глава кон голот на гостите, но голманот го запре неговиот шут.

https://twitter.com/Alvarotuncay/status/1193280577857884160

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама