ВИДЕО: По натпреварот Струга – Вардар топки се собираа од Охридското езеро

По натпреварот од ПМФЛ (Прва македонска фудбалска лига) меѓу Вардар и Струга, со огледн на тоа што стадионот граничи со една од плажите на Охридското езеро, по натпреварот топки се собираа и од езерото.

На социјалните мрежи навивачите напишаа: „Ние праиме бранови а топката стоо“, шегувајќи се со изјава на премиерот. Како тоа изгледа погледнете во продолжение.

-текстот продолжува по рекламата-

Од рубриката хумор и сатира издвојуваме:Ние праиме бранови а топката стоо 😉#ИАкоИзгубимеНемаДаВеОставиме

Gepostet von Komiti Skopje am Samstag, 9. November 2019