Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Погледнете како бие Пеповата ноќна мора – ова му е четврт гол против Сити

Максел Корнет со право се нарекува специјалист за Манчестер Сити.

Тој го потврди ова со гол кој го постигна тимот на Гвардиола за водство од 1: 0 во Лион во 24. минута од четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Ова е четврти гол на Корнет во третиот натпревар против Сити во последните две години во Лигата на шампионите.

Во сезоната 2018/19 година. Лион и Сити играа во групата ЛП, а Корнет постигнаа еден погодок во победата на нивниот тим од 2-0 во Манчестер и двајцата за 2-2 во Лион.

Екипата на Лион дојде до изненадувачко водство во последниот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и Лион. Депај избегна милиметарски офсајд, прими топка, а потоа истата заврши до Корне кој шутираше во мрежата на Сити, каде лошо беше поставен Едерсон затоа што беше далеку од гол линијата.

  • ВИДЕО: Голот во сезоната  2018/2019

ВИДЕО: Корне го шокира Едерсон, Лион води на стартот во Лисабон!

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com