Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Последна минута и зицер шанса за победа на Челзи против Јунајтед, но Рудигер покажа зошто е дефанзивец, а не напаѓач

Челзи и Манчестер Јунајтед одиграа без победник 1:1. Санчо му донесе предност на Јунајтед по катастрофалната грешка на Жоржињо, кој од пенал, пак, во 67-ма минута израмни на 1:1.

Сепак, Челзи беше подобар во текот на мечот, а во 97-ма минута имаа голема шанса за победа. Зицер за домаќините, шанза за Рудигер, кој во оваа ситуација сепак покажа зошто е дефанивец, а не напаѓач.

 

Реклама

Facebook

Реклама