Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: „Редсите“ во нокаут – Аматерска реакција на Арнолд и рутинска завршница на на Асенсио

Published

on

Ливерпул е „нокаутиран“ во првото полувреме.

Реал во Мадрид води со 2:0 од 36. минута.

Стрелец на вториот гол беше Асенсио по големата грешка на Александар Арнолд.

Погледнете го голот ОВДЕ.

Facebook