Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Роби Вилијамс на отворањето на Мундијалот покажа „среден прст“

Отворањето започна половина час пред почетокот на натпреварот помеѓу Русија и Саудиска Арабија, а дел од комплетната церемонија беше и славниот Британец.

Вилијамс ги пееше своите хитови, а во еден момент кон камерата покажа „среден прст“.

На крајот, Мундијалот службено го отвори претседателот на Русија, Владимир Путин кој многумина го исмејуваа поради микрофоните. На твитер многумина коментираа како изгледа кога претседателот Путин кога носи градник.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com