Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Роналдо бесен на селекторот по шокот од Србија

Србија ја шокираше Португалија среде Лисабон, па со гол во 90-тата минута славеше со 2:1 и го освои првото место во групата, со што обезбеди директен пласман на СП во Катар, а ја потисна Португалија на второто место.

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо не можеше да се помири со овој пораз, па беше бесен. Беше лут и бесен на селекторот Фернандо Сантош. Засега не се знае точно што му порача, но добро се гледаше по мечот кога камерите го уловија како му се лути на селекторот.

Реклама

Facebook

Реклама