Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Само што почна мечот, Милан поведе, кој друг ако не Ибрахимовиќ

Во овие моменти се игра мечот од 21.коло помеѓу Венеција и Милан. Водат гостите со 1:0 со голот на Златан Ибрахимовиќ постигнат по само две минути игра. Милан доколку победи ќе се врати на првото место, барем до вечерва кога Интер игра против Лацио.

Реклама

Facebook

Реклама