Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Шевченко има голема почит кон Гранде Пандев, му ја даде капитенската лента на Џенова

Џенова синоќа загуби од Рома на домашен терен со 0:2, и останува на дното на табелата, па се чини како и минатата сезона така и оваа ќе се бори за опстанок.

Легендарниот Украинец, Шевченко на овој меч дебитираше како тренер на Џенова. А, она што за нас е интересно е тоа што нашиот Горан Пандев се чини дека ужива голема доверба кај него. Освен тоа што мечот го започна од првата минута, ја доби и капитенската лента на Џенова.

Реклама

Facebook

Реклама