Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Сите валкани потези на Конор беа залудни

Конор МекГрегор се обиде на секаков начин да дојде до победа, па во натпреварот со Хабиб изведе и неколку валкани потези кои судијата Херб Деан ги толерираше.

Наколку пати имаше недозволено фаќање за шорцот, удираше со отворена рака, а тоа што привлече најмногу внимание е недозволениот удар со колено во глава.

За среќа, Нурмагомедов сите валкани потези успеа да ги надомести. Го порази Ирецот и ја одбрани титулата шампион во лесна категорија.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Други спортови

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com