ВИДЕО: Сите знаеме дека Менфис е „лудак“, но кој би го очекувал ова? Публиката остана без текст

Гаел Монфилс денеска е поразен на почетокот на турнирот во германија Пјер-Хјуз Херберт со 7: 6, 6: 4.

Французинот продолжи со лошата серија резултати на трева откако минатата недела на турнирот во Штудгарт во осмина финалето беше поразен од Денис Кудла со 2:1 во сетови.

Сепак, Менфилс денеска покажа дека можеби е најголемиот „лудак“ во тенисот.

Тој безброј пати во својата кариера изведе „ненормални“ удари со кои освои поени, а тоа беше случај и во натпреварот со Херберт.

Херберт со Лоб удар го префрли Монфилс кој потоа истрча и кога сите очекуваа да ја удри топката со рекетот низ нозете, тој ја суди од страна и тоа беше совршен удар со кој освои поен.