Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Смолик со нокаут буквално го исфрли надвор од рингот својот противник

Поранешниот светски шампион во тајландски бокс, Енвер Шлјивар синоќа беше поразен во Минхен од германскиот борец Михаел Смолик.

За Молик ова беше 29. борба и 29. победа. Иако Шлјивар влезе во натпреварот како поискусен, сепак Смолик со помош од публиката и со доста моќ и силна желба ја продолжи серијата победи.

 

Реклама
Реклама

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com