ВИДЕО: Спектакл на Суарез на „Камп Ноу“

Одлични први 45. минути за Барселона против Севиља на „Камп Ноу“.

-текстот продолжува по рекламата-

Луис Суарез во 27-та минута направи спектакуларни „ножички“ кои сигурно ќе конкурираат за најубав гол на сезоната во Примера. Само неколку минути подоцна Видал зголеми на 2:0, а третиот гол беше дело на Дембеле.

Loading...