Поврзи се со нас

SPORTM.mk

ВИДЕО: Старт за во „затвор“, но нема ниту жолт картон бидејќи е во офсајд

Остануваат уште малку до крајот на градското дерби помеѓу Евертон и Ливерпул. Резултатот е 2:2. Но, она што го одбележа првиот дел е стартот на домашниот голман Пикфорд врз Ван Дајк кој поради повреда мораше да го напушти теренот, односно да биде заменет. Сепак, Пикфорд се спаси од картон бидејќи Холанѓанецот беше во офсајд.

 

Advertisement

Facebook

Реклама