Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Стојановски со глава ја тресе естонската мрежа за ново водство на Македонија

Каков гол. Македонија ја враќа предноста на натпреварот (2:1) благодарение на одличниот гол со глава на Стојановски во 68. минута од нматпреварот.

Имено, фудбалерот од Шамбли го искористи центаршутот на Елмас и со глава ја втурна топката во небранетата мрежа (2-1).

loading...

Facebook