ВИДЕО: Столе ја спушти ролетната на голот, ја чуваше Македонија во првото полувреме – еве ги одбраните против Австријците

Македонската репрезентација загуби на домашен терен од репрезентацијата на Австрија со 1:4.

Без сомнение ова беше еден од нај лошите натпревари на наша репрезентација. Како резултат на грешките во одбраната и нереализираните шанси во нападот не стигнаа казните на Австрија, поточно четири пати австриците ја затресија мрежата на Македонја.

Меѓутоа, само едно име блесна денеска на теренот во Скопје. Столе Димитриевски со своите одбрани, колку толку, ја спречи Австрија да ја „прегази“ Македонија.

Да не беше расположениот Димитриевски на голот, мрежата на Македонија ќе се тресеше повеќе од четири пати.

Ако против Ерменија во Лигата на нации имаше ноќ за заборав, тогаш денеска има ноќ за паметење.