Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Тешка повреда на Нејмар, изразот на неговото лице доволно говори за болките

ПСЖ како гостин го совлада Сент Етјен со 3:1, но сепак мечот го одбележа повредата на Нејмар. Бразилецот во дуел со еден од домашните фудбалери, кој стартуваше од зад грб, заработи тешка повреда на зглобот. Нејмар веднаш побара лекарска помош, а од теренот го изнесоа на носилки. Засега не е познато колку ќе паузира.

 

Реклама

Facebook

Реклама