Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Тупаници, столови и многу повеќе: Брутална тепачка во НЦАА лигата!

Ги видовме нереалните сцени на натпреварот во НЦАА-лига помеѓу меѓу ривалските универзитети на Канзас сити и Канзас.

Секунда пред крајот на играта, се случи масовна тепачка меѓу кошаркарите на двете екипи, по еден фаул на теренот.

Гордон се обиде да положи иако се беше решено, затоа што Канзас водеше со 81-59, но го блокираше Силвио Де Соуса.

Покрај блокадата, Гордон беше испратен во првиот ред на трибини, а потоа се приближи да го испровоцира. Потоа, следеше вистински хаос на тротоарите и трибините.

loading...

Наскоро, апсолутно сите беа вклучени во масовната тепачка. Следеше вистински хаос, тупаници „летаа“ и се користеа буквално секакви предмети.

Вака изгледаше.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com