Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: УЕФА ги претстави РИСОВИТЕ со специјално видео од кое лазаат морници

УЕФА репрезентациите кои учествуваат на Европското првенство во фудбал (ЕУРО 2020) ги претстави сите поединечно со видео клип.

Тука е и нашата репрезентација која историски за прв пат успеа да се пласира на ова натпреварување.

Во нашето видео ги има буквално сите моменти на патот кон Европското првенство.

Погледнете:

Реклама

Facebook