Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Ватфорд го прегази Манчестер Јунајтед

Четврти пораз на последните пет меча на Манчестер Јунајтед. Вечерва загуби убедливо на гостувањето кај Ватфорд со 4:1, а домаќините дури не реализираа и пенал. Кинг, Сар, Педро и Денис стрелаа за домаќините, додека Ван де Бек го ублажи поразот на Манчестер Јунајтед. Доколку и по овој пораз Солскјер остане тренер, навивачите сигурно ќе бидат многу револтирани.

Манчестер Јунајтед во моментов е на  7-та позиција со 17 бодови. Ватфорд е на 16-то место со 13 бодови.

Реклама

Facebook

Реклама