Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Винисиус како „брз воз“ – Реал поведе против Ливерпул

Published

on

Реал Мадрид поведе против Ливерпул со 1:0.

Винисиус и избега на одбраната на „црвените“ во 27. минута и го совлада Алисон.

Погледнете го голот ОВДЕ.

Facebook