Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Замина во пензија еден од најдбрите, Барселона му се заблагодари на посебен начин

Хавиер Маскерано се пензионираше. Едни од најдобрите играчи за врска, кој играше често и како стопер, ги закачи копачките на клин. Сигурно дека својата најголема афирмација ја доживеа во Барселона, тим со кој освои се што можеше да се освои, а играше и за Ливерпул. Неговиот последен тим беше Естудијантес.

Поради тоа Барселона на посебен начин му се заблагодари на сето она што сторил за каталнскиот тим.

loading...

Facebook