Connect with us

Други спортови

Викендов во Маврово ќе се одржи Европски Куп во параглајдерство

Овој викенд, 26 и 27 Јуни, во Маврово ќе се одржи Европски Куп во Параглајдерство. Ќе се полетува од ски центарот во Маврово, од главната стаза (до старо Бачило) до стадионот во Маврово.

Бидете и вие дел од овој голем спортски настан полн со адреналин и забава.- Летајте во тандем со параглајдер по промотивна цена од само 2500ден,
– Уживајте во добра музика и забава на стадион,
– Постете ја ликовната колонија во Хотел Маврово by Mias Favorit,- Уживајте на пиво во Старо Бачило во Ресорт Маврово,
– Вкусете Италјанска кујна “Аll you can eat” во Mias Favorit Hotel
– Возете велосипед ….и уживајтеОвој викенд, СИТЕ ВО МАВРОВО

Реклама

Facebook