Connect with us

Фудбал

Во Интер доаѓаат тројца одлични фудбалери, за НУЛА евра!

Објавено:

Бепе Марота, поранешен директор на Јувентус, а сега на Интер, стана познат по тоа што знае да ангажира фудбалери кои се слободни агенти. Така правеше во Јувентус, а истото сега и во Интер. Според „Газета дело Спорт“ за следната сезона во Милано би можеле да пристигнат тројца врвни фудбалери и тоа за НУЛА евра.

Наводно Дрес Мертенс од Наполи е договорен, тој ќе дојде во Интер по завршувањето на оваа сезона и ќе потпише на две сезони.

Потоа, следниот е Томас Муние од ПСЖ, десен бек, на кој исто така му завршува договорот со францускиот тим. Третиот, исто така е дефанзивец, а станува збор за Јан Вертонген, кој со Интер се поврзуваше и во зимскиот преоден рок. Тој треба да биде замената за Диего Годин кој заминува од Милано.

Интересно е тоа што сите тројца се Белгијци, па доколку дојдат ќе има вистинска мала колонија во Интер, ако се знае дека таму ги чека Ромелу Лукаку.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама