Connect with us

Тајмаут

Возач на Формула 1 „фатен“ со девојката на фудбалер: Гласини за љубовен триаголник, манекенката им го свртела умот! (ВИДЕО)

Една од најочекуваните трки во Формула 1 се одржува овој викенд во Монте Карло, и иако болидите сè уште не излегоа на улиците – веќе имаме контроверзии. Првиот возач на Мекларен Ландо Норис беше забележан со Маго Корсеиро, а немаше да има никакви проблеми доколку сите веќе не знаеја дека атрактивната Португалка е во врска со фудбалерот Жоао Феликс од Атлетико Мадрид, кој е на позајмица во Челзи.

Шпанскиот весник „Марка“ пренесува дека Феликс и Корсеиро се заедно четири години и јавно не потврдиле дека раскинале, иако од оваа гледна точка се чини дека за тоа можело да биде и заминувањето во Англија. Поради ова, снимката на Корсеирао и Норис на улиците на Монте Карло набрзо стана вирална.

Норис е „сингл“ од крајот на 2022 година, откако ја прекина врската со Луисина Оливера, исто така португалска манекенка, а медиумите во Велика Британија одамна го поврзуваат со бројни локални убавици, но се чини дека возачот на Формула 1 има претпочитање за Португалките.

Норис и Корсеиро засега не ги коментираа снимките што се појавија на социјалните мрежи, а на кои се гледаат како уживаат во светло синиот Fiat, како и додека уживаат во ресторан заедно и Жоао Феликс, кој е вмешан во „љубовен триаголник “, не реагираше ниту. што би можело уште подрастично да влијае на неговите настапи во Челзи, ако воопшто може да се претстави полошо од тоа што го обезбедува.