Поврзи се со нас

Фудбал

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крвава тепачка помеѓу навивачи во Штип

Попладнево во Штип се случил голем инцидент откако настанала физичка пресметка помеѓу две навивачки групи. Станува збор за навивачката група „Фаланга“ на ФК Брегалница и „Лозари“ на ФК Тиквеш. Морала да интервенира полицијата за разбивање на толпата, а неколкумина учесници во овој инцидент се приведени. Како што може да се забележи од видеото има и повредени, а биле употребени балки и тврди предмети. Полицијата работи на расчистување на случајот.

 

Facebook

loading...