Connect with us

Кошарка

Врв во кариерата, Македонецот слета во Москва, ќе го води трофејниот клуб (ВИДЕО)

Македонскиот кошаркарски стручњак Емил Рајковиќ слета во Москва. Како што беше најавено пред неколку дена тој е новиот тренер на трофејниот кошаркарски тим ЦСКА. За Рајковиќ, рускиот гигант ќе биде врв на досегашната кариера. Досега 43-годишникот ги водеше Карпош Соколи, Фени Индустри, Работнички, МЗТ во Македонија, а во странство работеше во Сласк, Стал Остров и Астана.


 

Реклама

Facebook