Connect with us

Тајмаут

За колку пари Ибрахимовиќ возеше 60 километри со мотор на автопат?

Published

on

Златан Ибрахимовиќ е критикуван од многумина за неговата ексцентричност и изјави полни со самодоверба дека граничи со ароганцијата.

Сепак, се чини дека Ибрахимовиќ е сосема поинаква личност во приватниот живот отколку што е во јавност.

Ибрахимовиќ оваа недела беше учесник на фестивалот „Сан Ремо“, а на последната вечера дури и пееше заедно со Синиша Михајловиќ.

Швеѓанецот доцнеше три часа на својот настап поради сообраќајна несреќа на автопатот. Тој го запре мотоциклистот, возеше мотор 60 километри и конечно успеа да пее.

Ибра за својот настап доби 50.000 евра, а веќе е познато што ќе се случи со парите. Имено, неговиот целосен хонорар ќе биде дониран во добротворни цели.

Можеби се однесува како ексцентрично, но по овој гест е јасно дека има големо срце.

Facebook