Поврзи се со нас

Фудбал

За среќа, сите преживеаја: Првиот лет на Лацио со новиот авион беше за заборав

Лацио неодамна се пофали дека купил сопствен авион, но првото искуство беше за заборав.

Пред експедицијата „Небесно-плавите“, имаа неколку драматични неизвесности за време на летот кон Калабрија поради невремето во тој регион.

Самото слетување на аеродромот во Питагорс беше критично поради силниот ветер. Авионот кружеше три круга околу пистата пред конечно да ја допре земјата.

Откако го реши мечот со 0:2, настана нова драма на патот кон Рим откако контролата на летот на аеродромот Кротоне не даде дозвола за полетување.

После тоа, делегацијата на Лацио со автобус стигна до аеродромот во Ламезија и тие се вратија во главниот град со лет на Алиталија.

Авионот на Лацио, Боинг 737/300, треба да се врати во својата база денес, а следниот лет ќе биде за десет дена, за Германија во посета на Борусија Дортмунд.

loading...

Facebook