Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Фудбал

Земјотресот во Скопје се почувствува и во преносот на фудбалскиот натпревар (ВИДЕО)

Земјотрес со јачина од 3,9 степени го потресе Скопје денеска.

Точно во 15:10 минути се почуствува земјотресот, исто така земјотресот беше почуствуван и во преносот во живо од фудбалскиот натпревар помеѓу Работнички и Пелистер.

На видеото, може да се види дека земјотресот добро ја стресе камерата за време на преносот.

Погледнете го видеото:

loading...

Facebook