Connect with us

Тајмаут

Жешка навивачка на Арсенал се појави гола на влезот на Емирати и понуди „услуги“ за билет (ВИДЕО)

Арсенал победи убедливо против Вулверхемптон во последното коло од Премиер лигата и жешката навивачка на тимот Арабела Миа го прослави нагласениот триумф.

Миа се појави на Емирати без облека. Нејзиното тело беше обоено да наликува на домашната екипа на Топџиите, а многумина едвај забележаа дека таа е де факто гола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arabella mia🌹 (@greengirlbella)

Арабела ги интервјуираше навивачите на Арсенал надвор од стадионот Емирати, нудејќи им на некои да ја допрат или да добијат бакнеж од неа, за возврат таа да им го земе билетот за натпреварот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arabella mia (@greengirlbella)

Facebook