Connect with us

Тајмаут

Жешката полицајка објави ВИДЕО за поддршка на фудбалскиот тим и го сруши интернетот, еве зошто (ВИДЕО)

Жешката полицајка, Алекса Нарваез, повторно е во центарот на јавноста. Таа на својот Инстаграм профил објави видео од најавата за натпреварот меѓу Америка Кали и Атлетико Национал од Меделин и ја „запали“ јавноста бидејќи на видеото е полугола.

View this post on Instagram

A post shared by Alexaaa Narvaez (@alexaaa_narvaez)

Алекса првпат го привлече вниманието кога во јавноста се појави видео од една од игрите на Америка Кали каде таа беше на должност во полна опрема. Уште тогаш предизвикуваше воздишки кај машкиот дел од публиката, а сега повторно ги остави сите без зборови.

Овој пат нејзината објава не му донесе среќа на клубот бидејќи Америка беше поразена од Атлетико Национал во Меделин со резултат 1:0. Што се однесува до Алекса, таа моментално има два милиони следбеници на Инстаграм и е сензација каде и да се појави.