Поврзи се со нас

Фудбал

Жиру експлодира: Сакам да му кажам една работа на Дешам

Минатата зима беше мета на Лацио и Интер, сега е доведена во прашање иднината на Оливие Жиру.

Неговиот престој во Челси е под знак прашалник, со тоа што францускиот напаѓач не го гледаме многу на теренот. Во врска со оваа ситуација, селекторот на Франција, Дешамп, го советуваше поранешниот играч на Арсенал да го смени тимот за да не ризикува да не биде повикан на Европското првенство.

Одговорот на напаѓачот не се чекаше долго, а еве што изјави sвездата на „сините“ за Франс Фудбал.

„Не се чувствувам игнорирано. Кога има такви сигнали, ќе ги погледнам. Ќе бидам трезен кога ќе сфатам дека ја изгубив брзината. Се надевам дека ќе имам уште 3 или 5 години на високо ниво. Тоа е целта“.

loading...

Facebook